Wizyta u ginekologa a działania profilaktyczne

Badania ginekologiczne, choć nie zaliczają się do przyjemnych, są niestety badaniami, które należy przeprowadzać w sposób regularny. Mnóstwo kobiet decyduje się umówić do specjalisty dopiero wtedy, kiedy zaczyna zauważać groźne objawy. W takiej sytuacji często dochodzi do zidentyfikowania chorób lub schorzeń, które zazwyczaj wymagają wykonania zabiegów. Lekarza, którym jest ginekolog wrocław dobrze jest odwiedzać od czasu do czasu, po to, aby mieć własne zdrowie pod kontrolą.

Jakie badania musisz wykonać

Decydując się na profilaktyczne badania u ginekologa na pewno trzeba poddać się badaniu cytologicznemu. Jest to badanie w pełni bezbólowe. Polega na pobraniu wymazu z szyjki macicy, który to wymaz jest w następnej kolejności oceniany. Dzięki temu badaniu możliwe jest wczesne zdiagnozowanie raka szyjki macicy. Trzeba nadmienić, że NFZ finansuje takie badania, dlatego nawet jeśli pacjentka chce udać się do specjalisty prywatnego, to jeżeli ma on podpisany kontrakt z NFZ nie będzie musiała płacić za tego typu badanie. Z wyjątkiem cytologii niezbędne jest także wykonanie badania piersi, które tak samo powinno zaliczać się do regularnie przeprowadzanych badań. Ginekolog zazwyczaj wypisuje skierowanie na mammografię albo USG. Niekiedy już na wizycie u ginekologa można wykonać usg piersi – jeżeli lekarz ma odpowiednie umiejętności. Badanie to pozwala na wczesne wykrycie raka piersi, a także niepokojących zmian, które powinno się monitorować w sposób bieżący.

Poinformuj lekarza o osobistych wątpliwościach

W czasie wizyty w gabinecie ginekologicznym możesz ponadto dopytać o to, co jest dla ciebie wątpliwe. Jeżeli przykładowo wkrótce chcesz mieć maluszka, to na takiej konsultacji możesz dowiedzieć się różnych ważnych rzeczy. Lekarz powiadomi Cię jak przyszykować się do porodu, jakie badania podstawowe musisz wykonać i jakie szczepionki przyjąć. Panie, które mają jakieś kłopoty z miesiączką oczywiście mogą zdobyć odpowiedzi na pytania.

Wizyta ginekologiczna nie jest wcale taka straszna, naturalnie pod warunkiem, iż trafi się w ręce fajnego lekarza.

Admedica Kod pocztowy: 54-203
Admedica Ulica: Legnicka 51/53
Admedica Miejscowość: Wrocław


Admedica Województwo: dolnośląskie
Admedica Strona WWW: Ginekolog Wrocław
Admedica REGON: 932709487
Admedica NIP: 8992067660