Kardiologia. Diagnostyka i terapia

Kłopoty z prawidłowym funkcjonowaniem serca zaczynają dotykać coraz liczniejszą grupę osób. Co niepokojące, pierwsze niepokojące symptomy zauważalne są u młodych osób. Jest wiele przyczyn, które mają znaczny wpływ na tę sytuację. Źle zbilansowana dieta skutkująca nadwagą jest jednym z głównych prowodyrów niewłaściwego działania mięśnia sercowego. Bardzo negatywny wpływ na serce ma także życie w znacznym stresie jak również brak aktywności. Warto pamiętać o tym, ażeby nie zaniedbywać swojej kondycji. Bycie w dobrej kondycji pozwoli na poprawienie nie tylko naszego wyglądu fizycznego, ale również wpłynie doskonale na stan ogólnego zdrowia.

Choroby serca przybierają różne formy. Jedną z dość często spotykanych jest AF – migotanie przedsionków. Z tym problemem można sobie dziś poradzić w sposób niezmiernie łatwy oraz efektywny. W przypadku migotania wykonywany jest zabieg tzw. ablacja. W podczas tego zabiegu lekarz kardiolog za pomocą specjalnej elektrody dochodzi w ten rewir serca, który jest przyczyną migotania przedsionków. Elektroda emituje ciepło bądź zimno. Te dwa elementy odpowiedzialne są za zniszczenie tkanki oraz stworzenie małej blizny, która wyróżnia się tym, iż nie przewodzi impulsów.

Badanie serca tego typu wykonuje ten kardiolog, który posiada do tego specjalistyczny sprzęt. Do leczenia najbardziej powszechny zaburzeń rytmu serca wykorzystywane są inne badania, które zaliczamy do standardowych zabiegów przeprowadzanych przez specjalistę. Głównymi badaniami, które wykonywane są przez kardiologów są usg serca oraz ekg.

W przypadku, gdy te standardowe badania wciąż nie rozwieją wątpliwości, lekarz kardiolog Wrocław zleci badanie serca metodą Holtera. Badanie to pozwoli na dokładne rejestrowanie pracy serca przez całą dobę. Holter pozwala na rejestrowanie pracy serca a przez to wychwycenie zaburzeń, które nie są zapisywane przez elektrokardiogram czy echo. Badanie w jakikolwiek sposób nie komplikuje codziennego funkcjonowania. Mało tego, badanie jest zdecydowanie najbardziej wiarygodne w przypadku, gdy wykonywane jest w trakcie zwyczajnego dnia.